2011 Yazında Punk Etkileri Devam Ediyor

0

Punk, 70’lerde Avrupa ve Amerikadaki zorlu ekonomik koşullara tepki olarak doğmuş bir stil. Punk’ın öncülerinden biri de Vivienne Westwood ve eşi (o dönem Sex Pistol’ın menajeri) Malcolm McLaren. Punk başkaldırı ve zıtlık ve yaratılan zıtlıklarla şok etkisi yaratmayı amaçlayan bir stildi aynı zamanda. Sorun şu ki, tamamen geçmişte kalan bu trend, 70’lerdeki gibi uygulandığında, bir kıyafet balosuna gidiyormuş izlenimi verebilir.

Yırtık veya aşınmış pantolonlar,latex, yırtık t-shirtler, yıpranmış deri montlar, çengelli iğneler, zımbalar punk deyince ilk akla gelenler. Dar pantolonlar, 70’lerde hippielerin geniş paçalı pantolonlarına tepki olarak punklar tarafından tercih ediliyorlardı.Punk detaylar son yıllarda diğer trendlerle beraber oldukça sık görüldü:  örneğin, derilerle, askeri parçalarla, motorsiklet ceketleri ile. Bu yıl 70’lerin geri dönüşü ile podyumlarda Punk etkisi yine görülüyor.

Dikkat edilmesi gereken Sid Vicious (bilmeyenler için Sex Pistols vokalisti) gibi görünmemek, punk etkisini tüm kıyafette taşımamak ve sadece punk  detayları şık diğer parçalarla kombinlemek. Feminen kıyafetleri punk parçalar veya detaylarla karıştırmak en iyisi.

İşte sezonun punk detayları:

balenciaga-01

Picture 1 of 7

Postallar kıyafetinize punk dokunuşu yapmak için ideal!

Görseller: style.com

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.