Heykelsi Tasarımlar: Elif Cığızoğlu

0

Elif Cığızoğlu’nun tasarım serüveni Marmara Güzel Sanatlar Üniversitesi Moda Bölümü ile başlamış daha sonra da yurtdışında aldığı eğitimlerle devam etmiş. Arzu Kaprol’un yanında bir süre staj yapan Cığızoğlu, çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra katıldığı İTKİB tarafından düzenlenen yarışmada derece alamayınca Amerika’ya giderek master yapmaya karar vermiş. Bu esnada Donna Karan’a yaptığı staj başvurusu kabul edilmiş, kısa bir süre sonra da Donna Karan’dan iş teklifi almış. Bu dönemde Coca-Cola’nın sokaktan hayata projesi için hala Coca Cola müzesinde sergilenmekte olan için bir şişe tasarlamış. İstanbul’a dönme kararı aldığında Hakan Yıldırım’dan bir teklif alan ve 1 yıl kadar tasarımcıyla çalışan Cığızoğlu, Hakan Yıldırım’ın İngiltere’ye gitme kararından sonra kendi ayakları üzerinde durmaya karar vermiş.

Çok yoğun çalışan veya mağazada alışveriş yapmayı sevmeyen, sezon başlarında topluca alışveriş yapan ve küçük bir danışmanlığa ihtiyaç duyan bunun yanında da özel giyinmek isteyen bayanlar için kişiye özel, sezonluk 10-20 parçalık koleksiyonlar hazırlayan Cığızoğlu Verda Penso’nun Mayadrom Alışveriş Merkezi’ndeki Paolo Casalini mağazası için de gömlek tasarlıyor.

Tasarımlarında saf ipek, saf yün, kaşmir gibi doğal kumaşları kullanmayı tercih ediyor.

Tasarımlarında özellikle formlarla öne çıkan tasarımcıyı, özellikle drapelerin bu kadar moda olduğu bir sezonda takip etmekte fayda var.

Bunun yanında, gelinlik tasarımları için de, sıradan bir gelin olmak istemeyenler için doğru bir adres olabilir.

11901891

Picture 1 of 9

Adres: Teşvikiye Cad. Alhambra Apt. 178/3, Nişantaşı, İstanbul.

Tel: 0 212 296 00 12

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.